Deju studija «TRIUMFS»  
 
 
Sporta dejas Balles dejas pieaugušajiem Kāzu deja Brodveja džezs Austrumu dejas Čigānu dejas Salsa Latīņamerikas dejas Strip-plastika Hip-hops, džezs, moderns Karsējmeiteņu programma Deju aerobika
 

Hip-hops, Džezs, Moderns


Kluba dejas – tas nav kāds noteikts deju stils, bet gan deju novirzienu kopums, kas kalpo vienam mērķim – tās dejo nakts klubos un diskotēkās. Mūsdienu kluba deju mākslas pamatā ir jaunākās deju tehnikas pārzināšana un prasme veiksmīgi kombinēt dažādu deju stilu elementus (hip-hop, plastika, robot, electric boogy, R'n'B, locking utt.). Viena no galvenajām klubu deju priekšrocībām - dejotājs nav atkarīgs no partnera un par savu progresu atbild patstāvīgi.

Nodarbošanās ar kluba dejām ievērojami uzlabo stāju un koordināciju, stiprina elpošanas sistēmas orgānus, kāju un roku muskuļus, organisma fizisko izturību, veicina psiholoģisko atbrīvošanos un mazina stresu, kā arī palīdz attīstīt ritma izjūtu, spēju improvizēt un kustēties mūsdienu mūzikas pavadījumā, pārsteidzot apkārtējos un saņemot maksimālo baudu no dejas.

Ja Jūs vēlaties iemācīties stilīgi kustēties, justies brīvi un pašpārliecināti ikvienā deju laukumā vai sapņojat par mūsdienu deju industrijas zvaigznes karjeru, deju studija “TRIUMFS” gaida tieši Jūs!


Hip-hops


Hip-hops rādās Dienvidu Bronksā astoņdesmitajos gados, afroamerikāņu apkārtnē kā brīvības un pretstatu deja. Tieši tāpēc hip-hops sevī ietver brīvību it visur, sākot no kustībām un beidzot ar apģērbu. Deviņdesmito gadu sākumā, hip-hops kļuva par daļu no jauniešu kultūras vairākās pasaules valstīs. Tam raksturīga noteikta mūzika, savs žanrs, mode, deju stili, grafiti māksla un savs kinematogrāfs. Kā mūzikas industrijas sastāvdaļa hip-hops radās deviņdesmito gadu beigās no nelabvēlīgo rajonu jauniešiem, ar asi izteiktu sociālu ievirzi, bet mūsu gadsimta desmitgades sākumā subkultūra kļuva ļoti populāra. Šodien hip-hops vairs nav vienkārši “huligānu” deja. Tas ir ieguvis lielu atsaucību ne tikai starp jauniešiem, bet arī lietišķo cilvēku vidū. Šobrīd hip-hops ir viens no komerciāli vispieprasītākajiem mūsdienu izklaides mūzikas žanriem, kas iedalās vairākos paveidos.

Pēdējā laikā ievērojamu atpazīstamību ir ieguvis New Style (Jaunais stils) – visaptverošs un daudzveidīgs deju virziens mūsdienu hip-hopa mākslā. Tas ir attīstījies no break dance, sajaucoties pop-kultūras un Old School stiliem, kā arī Raggas, Latino, Moderna un pat Austrumu deju elementiem. New Style raksturo īpaši plastisks, mierīgs, ārēji atbrīvots kustību izpildīšanas veids, bet vienlaikus novērojams arī iekšējs sasprindzinājums. Šo sevī slēpto saspringumu dejotājs izmanto, lai panāktu ārēji brīvu, mierīgu dejas improvizāciju. Amerikā tas tiek dēvēts par Freestyle (brīvo stilu). Hip-hopā dejotāja pamatuzdevums ir improvizācija un apziņas brīvais lidojums, māksla dzirdēt mūzikā akcentus un apslēptas muzikālas nianses. New Style unikālā tehnika un nesamākslotā plastika neatstāj vienaldzīgus skatītājus un ļoti patīk pašiem izpildītājiem.


Džezs un moderns


Džezs – tā ir dejotāju emociju izpausme. Atšķirībā no moderna, tā ir izjūtu nevis formu deja. Džeza mākslinieciskā īpatnība – dejotāja ķermeņa pilnīga kustību brīvība skatuves telpā. Džezu radīja afrikāņi un afroamerikāņi. Džeza dejas pamatprincipi ir ļoti līdzīgi džeza mūzikai – improvizācija, poliritmija un policentrija. Improvizācija ir afrikāņu dejas pamats. Poliritmija paredz ķermeņu daļu kustību atšķirīgos ritmos. Policentrija ietver kustību dažādās ķermeņa daļās. Impulsveida kustība var nākt no galvas, pleca, ceļa un citām ķermeņa daļām. Policentrija paredz izolētas kustības tehnikas pārvaldīšanu katrā ķermeņa daļā. Džezs ir ļoti daudzveidīgs. Tajā plaši tiek izmantoti klasisko, tautisko deju un moderna elementi.

Moderns ir radies XIX gs. beigās – XX gs. sākumā ASV un Vācijā. Vairāki moderna deju stili ir radušies balstoties uz noteiktu filozofiju un pasaules uztveri. Kopīgais modernās dejas pārstāvjiem, neatkarīgi no estētisko uzskatu proklamēšanas laika un būtības, bija tieksme izveidot jaunu horeogrāfiju, kas atbilst XX gs. cilvēka vajadzībām. Moderna pamatprincipi – kanonu noraidījums, jaunu sižetu izveide no oriģināliem deju un plastikas elementiem. Modernās dejas galvenais uzdevums ir sasaistīt dejotāja iekšējas sajūtas un deju formas. Tas ir sava veida šokējošs epatāžas paraugs. Lauztās ķermeņa kustības, efektīgā horeogrāfija, neiedomājami akrobātiskie zīmējumi – deja ir pilnīgi atkarīga no horeogrāfa fantāzijas un iztēles. Moderns pieļauj deju ar plikām kājām vai vispār bez apģērba, kā arī pilnīgā klusumā, bez jebkāda muzikālā pavadījumā. Moderns – baleta deju mākslas avangards, kas ietver sevī riskantus eksperimentus.

Šobrīd džeza un moderna dejas tehnika tiek plaši pielietota gandrīz visās mūsdienu dejās. Ārzemju pop-kultūras zvaigznes apgūst džezu un modernu kā horeogrāfijas pamatus un patstāvīgi pielieto savos klipos.


Nodarbošanās ar mūsdienu dejām – īpatnības, ieguvumi un kontrindikācijas


Deju studijā “TRIUMFS” nodarbības ir vērstas uz dažādu mūsdienu deju stilu un atsevišķu elementu apgūšanu, prasmi tos harmoniski kombinēt pie jebkuras mūzikas. Liela uzmanība tiek pievērsta stilam un izpildījuma kvalitātei, improvizācijai un kustību īpatnībām – palēninājuma un paātrinājuma efektiem, ķermeņa plastikai, prasmei efektīvi pāriet no viena stila pie cita, emociju izpausmei dejā, telpas izjūtai un darbam ar skatītāju.

Nodarbošanās ar džezu un modernu attīsta izturību, lokanību, kustību koordināciju, muzikalitāti, plastiskumu un stāju. Hip-hops paredz nepārtrauktu kustību, kas palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Hip-hopa nodarbības palīdzēs uzlabot pašsajūtu, stiprināt sirds un asinsvadu sistēmu, kā arī iegūt pozitīvas emocijas un labu garastāvokli.

Ir jāatzīmē, ka moderno deju nodarbībām, kā ikvienam sporta veidam, ir arī savas kontrindikācijas. No šī deju stila ir jāatturas, ja Jums ir problēmas ar ceļu locītavām, jo dažādi kritieni, pagriezieni uz grīdas un palēcieni ir džeza, hip-hopa un moderna neatņemama sastāvdaļa. Šie deju veidi nav ieteicami arī cilvēkiem ar mugurkaula slimībām, jo būs daudz jāliecas un jāgriežas ātrā tempā.

Mēģiniet, eksperimentējiet, mainiet sevi, baudiet mūsdienu deju pozitīvās emocijas! Jūs noteikti nenožēlosiet!
Latvija
Ogre, Brīvības iela 15
Rīga, Piedrujas iela 3
Rīga, Hāpsalas iela 15
tālr. +371 29-264-995
info@triumfsdance.lv
Copiright (c) www.triumfsdance.lv