Deju studija «TRIUMFS»  
 
 
Sporta dejas Balles dejas pieaugušajiem Kāzu deja Brodveja džezs Austrumu dejas Čigānu dejas Salsa Latīņamerikas dejas Strip-plastika Hip-hops, džezs, moderns Karsējmeiteņu programma Deju aerobika
 

Latīņamerikas dejas


Latīņamerikas dejas ir emociju uguņošana, neprātīga ballīte klubā, kaislīgas dejas karstās pludmales smiltīs, krāšņais Brazīlijas karnevāls. Šīs dejas padara Jūsu kustības skaistas, drošas un ātras, uzlabo koordināciju, ritma izjūtu, plastiskumu un lokanību. Tās iedvesmo, uzmundrina un dod pozitīvas emocijas, kā arī iespēju izteikt savu individualitāti un parādīt temperamentu.

Deju studija "TRIUMFS" aicina ikvienu, kurš vēlas iemācīties dejot karstās Latīņamerikas dejas. Ja Jūs vēlaties iemācīties dejot un skaisti kustēties, noņemt saspringumu, ja Jums patīk ugunīgie Latīņamerikas mūzikas ritmi, mēs gaidām Jūs!

Mūsu studijas pasniedzēji palīdzēs Jums apgūt kustību metodes, iemācīs izjust mūziku un dejas raksturu, palīdzēs atbrīvoties no kompleksiem, justies brīvi, droši un viegli jebkurā sabiedrībā vai klubā. Mēs garantējam daudz pozitīvu emociju, draudzīgu atmosfēru un uzlādējošu mūziku.


Latīņamerikas dejas


Latīņamerikas programmā ietilpst Samba, Ča –ča –ča, Rumba, Džaivs un Pasodoble. Šīs dejas radās indiāņu, spāņu un afrikāņu kultūru saplūšanas rezultātā. Latīņamerikas dejas ir atnākušas 50-tajos gados no Kubas, Spānijas, Centrālās un Latīņu Amerikas. Tās atšķiras ar savdabīgu plastiku, enerģiskām ķermeņa kustībām un bezgalīgu improvizācijas iespēju daudzveidīgas mūzikas ritmos.

Samba ir atnākusi no Brazīlijas, kur līdz 1914. gadam tā tika saukta par “Maxixe”. Pēc Otrā Pasaules Kara Samba kļuva populāra Eiropā. Sākotnēji to sauca par “tamborim,” “chocalho,” “reco-reco” un “cabaca”. Ritmiskā Brazīlijas deja ir pārliecinoši iekļāvusies Eiropas sporta deju programmā. Rumba un Ča –ča –ča Eiropā parādījās 1952. gadā, pateicoties pazīstamam angļu pasniedzējam Pjēram Lavelļam. Apmeklējot Kubu, viņš ieraudzīja oriģinālo Rumbas dejas variantu ar papildus deju soļiem un atbilstošu ritmu mūzikā. Atgriežoties Anglijā, viņš redzēto parādīja kā pilnīgi jaunu, neatkarīgu, sensacionālu deju. Nosaukums Ča –ča –ča ir cēlies no kubiešu dejas “Guaracha”, kas bija populāra Eiropā, gadsimta sākumā.

Rumba parādījās Kubā, laikā, kad tika atvesti afrikāņu vergi. Daži apgalvo, ka sākotnējais Rumbas variants ir seksuāla pantomīma, turpretī citi, ka rumbas kustības atdarina dzīvnieku uzvedību, ir arī viedoklis, ka kubiešu Rumbai raksturīgais plecu statiskums tiek pielīdzināts vergam, nesot smagumus.

Džaivs radies 19. gadsimtā ASV dienvidaustrumos. Savā būtībā Džaivs ir Starptautiskā svinga versija, taču tajā ir daudz rokenrola un Džaterbaga kustības.

Pasodoble ir atvasināta no spāņu tautu dejām, saistīta ar dažādiem dzīves aspektiem. Daļējs Pasodobles pamats ir vēršu cīņas. Dejotāji attēlo toreadora kustības, mūzikas raksturs atbilst emocionālajai atmosfērai pirms vēršu cīņām. Deja pirmoreiz tika prezentēta Francijā 1920. gadā un kļuva populāra Parīzes augstākajā sabiedrībā.


Ar partneri vai solo?


Latīņamerikas dejas ir diezgan demokrātiskas. Jūs varat atnākt ar savu partneri, dejot solo vai arī iegūt deju partneri apmainoties ar citiem dejotājiem. Mainīšanās ar deju partneriem nodarbību laikā palīdz iemācīties vīriešiem vadīt, bet daiļajam dzimumam tikt vadītam, nevis izpildīt iemācītos deju soļus turoties pie rokas. Atnākot mūsu klubā, Jums būs iespēja satikt interesantus cilvēkus un atrast deju partneri!


Kur var dejot Latīņamerikas dejas?


Daži uzskata, ka Latīņamerikas dejas var dejot tikai deju skolā. Nedaudz mācīties, nedaudz atpūsties, nedaudz atdoties ugunīgajiem ritmiem nodarbības beigās. Un varbūt, kādreiz nejauši nokļūstot slavenajā karnevālā, Rio de Žaneiro, Jūs varēsiet justies brīvi, izmantojot visas savas deju prasmes. Ja Jūs domājat, ka pastāv tikai tādas iespējas - Jūs noteikti kļūdāties, jo kluba Latīņamerikas deju popularitāte ar katru dienu pieaug. Šodien daudzās Latvijas pilsētās, ne tikai galvaspilsētā, Jūs varat atrast bārus un klubus, kur nedēļas nogalēs dejo salsu, bačatu vai ča-ču.
Latvija
Ogre, Brīvības iela 15
Rīga, Piedrujas iela 3
Rīga, Hāpsalas iela 15
tālr. +371 29-264-995
info@triumfsdance.lv
Copiright (c) www.triumfsdance.lv