Deju studija «TRIUMFS»  
 
 
Sporta dejas Balles dejas pieaugušajiem Kāzu deja Brodveja džezs Austrumu dejas Čigānu dejas Salsa Latīņamerikas dejas Strip-plastika Hip-hops, džezs, moderns Karsējmeiteņu programma Deju aerobika
 

Balles dejas pieaugušajiem


Deju prasme, kas vēl pavisam nesen bija šaura deju cienītāju loka privilēģija, šobrīd ir kļuvusi par jaunāko modes tendenci. Dažus vilina iespēja pilnveidoties un apgūt kaut ko jaunu, citiem tā ir arī laba laika pavadīšana patīkamā kompānijā un izsmalcinātā atmosfērā. „TRIUMFS” aicina visus balles deju mīļotājus, neatkarīgi no vecuma, sociālā stāvokļa un dzīves uzskatiem. Jūs varēsiet apgūt Eiropas un Latīņamerikas dejas, kā arī tādas populāras dejas kā salsa, bačata un svings. Mūsu studijas pasniedzēji palīdzēs Jums iejusties kustību tehnikā, iemācīs sajust mūzikas ritmu un dejas raksturu, kā arī palīdzēs atbrīvoties no saspringuma un kompleksiem, justies ērti un pārliecināti, dejojot saviesīgos vakaros vai ballītēs. Mums ir patīkami redzēt, kā jau pēc pāris mēnešu regulāra nodarbību apmeklējuma, mūsu audzēkņu kustības iegūst izsmalcinātas un graciozas nianses; dejotāji pakāpeniski atrod savu tēlu un savu neatkārtojamo „ES.”


Ar partneri vai solo?


Balles dejas ir jādejo pārī, tāpēc, ja Jūs vēlaties apgūt šo prasmi, vislabāk būtu paņemt līdzi savu otro pusīti. Savukārt, ja Jums nav partnera/partneres vai otra pusīte nevēlās kopā ar Jums apmeklēt deju nodarbības – nekrītiet izmisumā – uz deju studiju „TRIUMFS” un Jūs noteikti atradīsiet deju partneri un iepazīsieties ar interesantiem cilvēkiem! Ja vēlaties, varat dejot solo vai arī iegūt deju partneri apmainoties ar citiem dejotājiem. Mainīšanās ar deju partneriem nodarbību laikā palīdz iemācīties vīriešiem vadīt, bet daiļajam dzimumam tikt vadītam, nevis izpildīt iemācītus deju soļus turoties pie rokas.


Eiropas dejas


Eiropas sporta deju programma ietver sevī Lēno un Vīnes valsi, Tango, Fokstrotu un Kvikstepu. Valsis ir vissarežģītākā un romantiskākā deja. Vīnes valsis radās 19. gadsimtā, iedvesmojoties no Johana Štrausa skaņdarbiem. Savukārt, Lēnais valsis ir amerikāņu inovācija, kas radās Pirmā Pasaules Kara laikā, Bostonā. Ar laiku gan Vīnes valsī, gan Lēnajā valsī ir parādījušās daudzas jaunas kustības, kas piešķir papildus šarmu un lielāku kustību amplitūdu. Argentīnas Tango ar savu ugunīgo ritmu ātri iekaroja Eiropu. Romas pāvests aizliedza šo deju, jo uzskatīja to par netiklu, pret to cīnījās visi tikumības aizstāvji. Taču Tango turpināja savu triumfālo gājienu un tagad Eiropas sporta deju programma nav iedomājama bez šīs dejas. Fokstrotam un kvikstepam ir amerikāņu izcelsme. Fokstrota pamatlicējs ir aktieris Harijs Foks. Viņa aizrautīgais deju izpildījums ātri iepatikās jauniešiem. Attīstoties, Fokstrots kļuva daudz lēnāks, nekā sākotnēji. To nosauca par Lēno fokstrotu un tādā variantā to iekļāva Eiropas sporta deju programmā. Kviksteps dzimis Ņujorkā, to „izdomāja” afrikāņi, kuru izpildījumā deja bija aizraujoša un dinamiska. Ar laiku Kvikstepa izpildījums kļuva lēnāks un tas tika iekļauts Eiropas sporta deju programmā.


Latīņamerikas dejas


Latīņamerikas deju programmā ietilpst Samba, Ča –ča –ča, Rumba, Džaivs un Pasodoble. Šīs dejas radās indiāņu, spāņu un afrikāņu kultūras saplūšanas rezultātā. Latīņamerikas dejas ir atnākušas 50-tajos gados no Kubas, Spānijas, Centrālās un Latīņu Amerikas. Tās atšķiras ar dažādiem ritmiem un tempu, savdabīgu plastiku, ķermeņa kustībām un bezgalīgu improvizācijas iespēju.

Samba ir atnākusi no Brazīlijas, kur līdz 1914. gadam tā tika saukta par „Maxixe”. Pēc Otrā Pasaules Kara Samba kļuva populāra Eiropā. Sākotnēji to sauca par „tamborim, chocalho, reco-reco un cabaca”. Ritmiskā Brazīlijas deja ir pārliecinoši iekļāvusies Eiropas sporta deju programmā. Rumba un Ča –ča –ča Eiropā parādījās 1952. gadā, pateicoties pazīstamam angļu pasniedzējam Pjēram Lavelļam. Apmeklējot Kubu, viņš ieraudzīja oriģinālo dejas Rumba variantu ar papildus deju soļiem un atbilstošu ritmu mūzikā. Atgriežoties Anglijā, viņš redzēto parādīja, kā pilnīgi jaunu, neatkarīgu, sensacionālu deju. Nosaukums Ča –ča –ča ir cēlies no kubiešu dejas „Guaracha”, kas bija populāra Eiropā gadsimta sākumā.

Rumba parādījās Kubā, laikā, kad tika atvesti afrikāņu vergi. Daži apgalvo, ka sākotnējais Rumbas variants ir seksuāla pantomīma, citi, ka rumbas kustības atdarina dzīvnieku uzvedību, ir arī viedoklis, ka kubiešu Rumbai raksturīgais plecu statiskums tiek pielīdzināts vergam nesot smagumus.

Džaivs radies 19.gadsimtā ASV dienvidaustrumos. Savā būtībā Džaivs ir Starptautiskā svinga versija, taču tajā ir daudz rokenrola un Džaterbaga kustības.

Pasodoble ir atvasināta no spāņu tautu dejām, saistīta ar dažādiem dzīves aspektiem. Daļējs Pasodobles pamats ir vēršu cīņas. Dejotāji attēlo toreadora kustības, mūzikas raksturs atbilst emocionālajai atmosfērai pirms vēršu cīņām. Deja pirmoreiz tikai prezentēta Francijā 1920.gadā un kļuva populāra Parīzes augstākajā sabiedrībā.
Latvija
Ogre, Brīvības iela 15
Rīga, Piedrujas iela 3
Rīga, Hāpsalas iela 15
tālr. +371 29-264-995
info@triumfsdance.lv
Copiright (c) www.triumfsdance.lv