Deju studija «TRIUMFS»  
 
 
Sporta dejas Balles dejas pieaugušajiem Kāzu deja Brodveja džezs Austrumu dejas Čigānu dejas Salsa Latīņamerikas dejas Strip-plastika Hip-hops, džezs, moderns Karsējmeiteņu programma Deju aerobika
 

Sporta dejas


Deju klubs "TRIUMFS" aicina dažāda vecuma sporta deju cienītājus, piedāvājot:
  • Bērniem vecumā no 4-7 gadiem - ritmikas nodarbības un sporta deju pamatus
  • Bērniem vecumā no 7-12 gadiem - sporta deju nodarbības, ar iespēju iesaistīties lielajā sportā
  • Pusaudžiem un pieaugušajiem balles deju kursus
Iesācējiem mēs piedāvājam apgūt sporta deju mākslu, bet pieredzējušiem dejotājiem uzlabot savas prasmes. Jums būs iespēja iemācīties Eiropas un Latīņamerikas programmas dejas. Mūsu studijas skolotāji palīdzēs apgūt ne tikai sarežģītās deju tehnikas, bet arī iemācīs izjust mūzikas un dejas raksturu, liela uzmanība tiks pievērsta ķermenim, roku līnijām un kāju pozīcijām. Mēs esam priecīgi, redzot, kā jau pēc pāris mēnešu regulāriem treniņiem, mūsu audzēkņi kļūst izsmalcināti un graciozi, pakāpeniski atrod savu tēlu un iegūst neatkārtojamo „ES”.


Sporta dejas – kas tas ir?


Sporta dejām piemīt unikāla vēsture. Parādoties Anglijā XVIII – XIX gadsimta robežā, dejas bija augstākās sabiedrības privilēģija, vērienīgas balles neatņemama sastāvdaļa. XIX gadsimta beigās tās kļuva populāras starp sabiedrības zemāko slāni, kas apmeklēja publiskās deju zāles. 1924. gadā Anglijā Impērijas Deju Skolotāju biedrībā tika izveidota sporta deju nodaļa, kuras uzdevums bija izstrādāt mūzikas, deju soļu un tehnikas izpildījuma standartus. No visām pāra dejām tika izvēlētas visinteresantākās dejas, emocionālajā un mūzikas ritma ziņā, kurās varēja radīt dziļāku un interesantāku māksliniecisko tēlu. Pakāpeniski dejas ir izplatījušās Eiropā, kā arī Āzijā un Amerikā. Šodien dejas ir ne tikai māksla, kura apvieno Eiropas un Latīņamerikas deju tradīcijas, bet arī sports. Tuvākajā laikā sporta dejas tiks iekļautas Olimpisko spēļu disciplīnu sarakstā.


Eiropas dejas


Eiropas sporta deju programma ietver sevī Lēno un Vīnes valsi, Tango, Fokstrotu un Kvikstepu. Valsis ir vissarežģītākā un romantiskākā deja. Vīnes valsis radās 19. gadsimtā, iedvesmojoties no Johana Štrausa skaņdarbiem. Savukārt, Lēnais valsis ir amerikāņu inovācija, kas radās Pirmā Pasaules Kara laikā, Bostonā. Ar laiku gan Vīnes valsī, gan Lēnajā valsī ir parādījušās daudzas jaunas kustības, kas piešķir papildus šarmu un lielāku kustību amplitūdu. Argentīnas Tango ar savu ugunīgo ritmu ātri iekaroja Eiropu. Romas pāvests aizliedza šo deju, jo uzskatīja to par netiklu, pret to cīnījās visi tikumības aizstāvji. Taču Tango turpināja savu triumfa gājienu un tagad Eiropas sporta deju programma nav iedomājama bez šīs dejas. Fokstrotam un kvikstepam ir amerikāņu izcelsme. Fokstrota pamatlicējs ir aktieris Harijs Foks. Viņa aizrautīgais deju izpildījums ātri iepatikās jauniešiem. Attīstoties Fokstrots kļuva daudz lēnāks nekā sākotnēji. To nosauca par Lēno fokstrotu un tādā variantā to iekļāva Eiropas sporta deju programmā. Kviksteps dzimis Ņujorkā, to „izdomāja” afrikāņi, kuru izpildījumā deja bija aizraujoša un dinamiska. Ar laiku Kvikstepa izpildījums kļuva lēnāks un tas tika iekļauts Eiropas sporta deju programmā.


Latīņamerikas dejas


Latīņamerikas deju programmā ietilpst Samba, Ča –ča –ča, Rumba, Džaivs un Pasodoble. Šīs dejas radās indiāņu, spāņu un afrikāņu kultūras saplūšanas rezultātā. Latīņamerikas dejas ir atnākušas 50-tajos gados no Kubas, Spānijas, Centrālās un Latīņu Amerikas. Tās atšķiras ar dažādiem ritmiem un tempu, savdabīgu plastiku, ķermeņa kustībām un bezgalīgu improvizācijas iespēju.

Samba ir atnākusi no Brazīlijas, kur līdz 1914. gadam tā tika saukta par „Maxixe”. Pēc Otrā Pasaules Kara Samba kļuva populāra Eiropā. Sākotnēji to sauca par „tamborim, chocalho, reco-reco un cabaca”. Ritmiskā Brazīlijas deja ir pārliecinoši iekļāvusies Eiropas sporta deju programmā. Rumba un Ča –ča –ča Eiropā parādījās 1952. gadā, pateicoties pazīstamam angļu pasniedzējam Pjēram Lavelļam. Apmeklējot Kubu, viņš ieraudzīja oriģinālo Rumbas dejas variantu ar papildus deju soļiem un atbilstošu ritmu mūzikā. Atgriežoties Anglijā, viņš redzēto parādīja, kā pilnīgi jaunu, neatkarīgu, sensacionālu deju. Nosaukums Ča –ča –ča ir cēlies no kubiešu dejas „Guaracha”, kas bija populāra Eiropā gadsimta sākumā.

Rumba parādījās Kubā, laikā, kad tika atvesti afrikāņu vergi. Daži apgalvo, ka sākotnējais Rumbas variants ir seksuāla pantomīma, citi, ka rumbas kustības atdarina dzīvnieku uzvedību, ir arī viedoklis, ka kubiešu Rumbai raksturīgais plecu statiskums tiek pielīdzināts vergam, nesot smagumus.

Džaivs radies 19. gadsimtā ASV dienvidaustrumos. Savā būtībā Džaivs ir Starptautiskā svinga versija, taču tajā ir daudz rokenrola un Džaterbaga kustības.

Pasodoble ir atvasināta no spāņu tautu dejām, saistīta ar dažādiem dzīves aspektiem. Daļējs Pasodobles pamats ir vēršu cīņas. Dejotāji attēlo toreadora kustības, mūzikas raksturs atbilst emocionālajai atmosfērai pirms vēršu cīņām. Deja pirmoreiz tika prezentēta Francijā 1920. gadā un kļuva populāra Parīzes augstākajā sabiedrībā.
Latvija
Ogre, Brīvības iela 15
Rīga, Piedrujas iela 3
Rīga, Hāpsalas iela 15
tālr. +371 29-264-995
info@triumfsdance.lv
Copiright (c) www.triumfsdance.lv