Deju studija «TRIUMFS»  
 
 
Sporta dejas Balles dejas pieaugušajiem Kāzu deja Brodveja džezs Austrumu dejas Čigānu dejas Salsa Latīņamerikas dejas Strip-plastika Hip-hops, džezs, moderns Karsējmeiteņu programma Deju aerobika
 

Čigānu dejas


Katrs no mums ir redzējis čigānu dejas un ne reizi vien apbrīnojis dejas kaislību un bezrūpīgo prieku. Čigānu dejā atainots spilgtais Spānijas skaistums un Indijas ugunīgums. Čigānu deju vēsture un kompozīcija ir neticami sarežģīta un aizraujoša, taču šo meistarību var apgūt katrs. Deju studija “TRIUMFS” palīdzēs Jums aizceļot uz čigānu deju pasauli, piedāvās aizraujošākās čigānu dejas, dos iespēju interesanti un neparasti pavadīt laiku daudzkrāsainā čigānu kultūras dinamiskajā atmosfērā!


Čigānu dejas vēsture un īpatnības


Šobrīd grūti pateikt kā izskatījās tabora deja teju divsimts gadus atpakaļ. Tomēr literatūra ļauj mums secināt, ka tā bijusi ļoti brīva un ekspresīva. Čigānu deja – kaislīga, apburoša, magnētiska, valdzinoša.

Šīs dejas burvībai neviens nespēj pretoties un palikt vienaldzīgs. Tajā sajaucas un mijas Balkānu, Ķeltu, Indiešu un Arābu kultūras elementi. Čigānu tautas pārceļoja uz dažādām zemēm un ieviesa savā sadzīvē un kultūrā to tautu daiļrades elementus, kuru teritorijā tie dzīvoja. Pēc deju speciālistu domām, lielākais deju kustību skaits tika aizgūts no zemnieku dejām ar eksotisku aranžējumu. Čigāni interpretēja vietējo folkloru, ieviešot tajā orientālu virzienu un īpašus akcentus. Tas izskaidro čigānu deju lielo popularitāti Eiropā – katras valsts iedzīvotāji redzēja tajās dzimtos elementus, tikai savdabīgā izpildījumā. Spāņu, bulgāru, ungāru, krievu čigānu dejas ir pilnīgi atšķirīgas, bet katrā zemē skatītājs jūt dvēseles brīvību, kas vējo no ceļotāju cilts dejām. Čigānu deja ir vienotības idejas iemiesojums daudzveidībā - tabora dejas, ungāru salona vai estrādes skatuves čigānu dejas savā starpā nemaz nav līdzīgas.

Čigānu dejas kaislība, neparasta emocionālā spriedze iekaro cilvēku sirdis un paskaidro šī deju stila augsto popularitāti visā pasaulē. Sākot ar 19. gadsimtu čigānu dejas māksla, kā arī visa čigānu kultūra ir apbūrusi Eiropu un turpina palielināt cienītāju loku.
Latvija
Ogre, Brīvības iela 15
Rīga, Piedrujas iela 3
Rīga, Hāpsalas iela 15
tālr. +371 29-264-995
info@triumfsdance.lv
Copiright (c) www.triumfsdance.lv